Poradna: P2P půjčky

05.07.2016 19:36

P2P půjčky - recenze, zkušenosti, Zonky a Benefi

Co jsou P2P půjčky? Jaké mají výhody a co znamenají pro spotřebitele? Na tyto otázky vám odpovíme v následujícím textu..

Co je P2P půjčka

Jedná se o zkratku tří anglických slov - peer 2 (to) peer. V oblasti půjčování bychom to lépe vyjádřili spojeném people 2 (to) people (tedy: "lidé lidem").

Princip je založen na tom, že lidé, kteří mají peníze a chtějí je nějak zhodnotit, je nabídnou těm, kteří si je potřebují půjčit. 

 

Jak to funguje

Na českém trhu existuje již několik společností, které takovéto spojení lidí zprostředkují a zastřešují celou transakci (administartivně, hledáním žadatelů i poskytovatelů atd.). V ČR aktuálně působí 2 velké sítě (společnosti), které toto poskytují a kde si je možné půjčit nebo případně nabídnout své peníze - Zonky s. r. o. a  Benefi a. s. (více v článku Srovnání Benefi vs. Zonky půjčky) 

Benefi Zonky

 

Postup pro žadatele o půjčku

  1. registrujete se a podáte si žádost (vždy nezávazně a zdarma)

  2. společnost provede prověření žadatele (příjmy, dluhy, exekuce, atd.)

  3. v případě kladného hodnocení žádosti a schválení dostane nabídnutou úrokovou sazbu dle jeho bonity a rizikovosti

  4. pokud žadatel souhlasí s podmínkami, žádost je (anonymně) zvěřejněna investorům a ti přispívají

  5. po získání celkové požadované částky dostaně žadatel peníze vyplaceny na bankovní účet (otázká zhruba 2-3 dní)

  6. půjčku je možné kdykoliv splatit či případně platit na splátkách více, než je minimum a tím si půjčku zlevnit a zrychlit splacení (nabízí Zonky).

 

Recenze a možnost podání žádosti:

 

Zkušenosti s P2P

Jedná se o v ČR o poměrně novou službu, podléhající registraci a dozoru České národní banky. Obě zmiňované společnosti mají řádnou registraci u ČNB a své působení vykonávají legálně a zodpovědně.

Žadatelé o půjčky i investoři, kteří peníze poskytují si nový sytém, který absolutně obchází zavedené způsoby půjčování peněz, pochvalují a mají s ním řadu dobrých zkušeností a recenze jsou pozitivní

Zklamání však může být u těch, kterým nebyla půjčka poskytnuta a i tací jsou. Peníze totiž nejsou určitě poskytovány každému. Všichni žadatelé prochází prověřením (tak jak jim i zákon ukládá). Pokud máte např. exekuce, půjčku nezískáte.

 

Zpět

 

Najdete nás na sítích...

    Pujcek.cz na YouTube.com     Pujcek.cz na Facebooku

    Pujcek.cz na Google Plus     Pujcek.cz na Twitter

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 119

© 2012-2019 Všechna práva vyhrazena. Srovnání online půjček na Pujcek.cz. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost přímo u poskytovatelů. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode