3 mýty, které vám pomohou měsíčně ušetřit

16.10.2018 06:43

Co pomůže ušetřit na půjčce

Téměř polovina obyvatel České republiky má půjčku. V posledních letech postupně klesala výše úrokové sazby, a tak je dobré oprášit smlouvu a podívat se na možnost refinancování. Je to jednoduché. Hlavně neposlouchejte rady starých bankéřů, kteří když ušetříte, nevydělají.

Každá půjčka není výhodná, to ví každý. Proto stále více lidí refinancuje staré úvěry. Důvod je jednoduchý. Snaha ušetřit. Díky refinancováním totiž můžete ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně. V bance vám sice řeknou jednu věc, ale následně třeba od přátel zjistíte, že je to trochu jinak. Kde se skrývá pravda?

Anna Bláhová, šéfka péče o zákazníky na Zonky, se s refinancováním setkává denodenně, a tak připravila seznam největších mýtů, které se kolem refinancování tradují.

 

1) „Najít banku nebo nebankovní společnost je složité. Musíte oběhnout všechny poskytovatele a následně porovnávat.“

Tento mýtus je dávno přežitý. Téměř každý má internet – alespoň vy určitě, když jste našli tento článek – a tak stačí využít srovnávačů, díky kterým z pohodlí domova během chvilky zjistíte, vše potřebné.

Aby se vám refinancování vyplatilo, vždy se podívejte na jedno důležité číslo, které je označené RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Právě RPSN ukazuje, kolik celkem zaplatíte. Dále by vás mělo zajímat, kolik budete měsíčně splácet. Někteří poskytovatelé nabízí možnost, kdy si sami nastavíte, kolik budete měsíčně splácet.

 

2) Všude je skoro stejné, nemá cenu se kvůli pár ušetřeným korunám honit.“

Kdyby to tak bylo, bylo by tolik institucí, které půjčují? Ne. Je třeba si jen dávat pozor a neskočit na první nabídku. Vždy kontrolujte výše uvedené RPSN.

Pokud vám někdo nabízí možnost předčasného splacení půjčky zdarma, je to také obrovský bonus, který je třeba brát v potaz při rozhodování. Každému vyhovuje něco jiného, proto je dobré najít si přesně to, co vyhovuje vám osobně.

 

3) „Vyřízení nové půjčky je složité. Je kolem toho spoustu papírování, které zabere hodně času.“

Žádné papíry vás při vyřizování refinancování nezasypou. Papírování totiž dávno vyšlo z módy. Půjčku už dnes můžete zařídit online, a tak vám obvykle stačí jen vaše doklady a bankovní výpisy. Abyste mohli začít šetřit na splátkách vám tak stačí pár minut.

Dejte si však pozor, stejně jako při podpisu jakékoliv smlouvy, na skryté poplatky a další služby, které by pro vás byly povinné. Těmi nejznámějšími jsou např. povinné poplatky za pojištění půjčky, její zřízení nebo také za poskytnutí výpisů z půjčky, třeba i skrze SMS.

Zajímejte se o své peníze a udělejte si ve svých výdajích pořádek. Možná vás překvapí, kolik jste dosud platili zbytečně navíc.

Zpět

Anketa

Uvažujete o refinancování stávajících půjček?

Celkový počet hlasů: 89

Články

 • 02.05.2023 17:24

  Ušetřete s půjčkou od lidí jako více než 94 000 klientů Zonky

  Pokud hledáte rychlé a snadné řešení financování svých potřeb, může být Zonky tou správnou volbou pro vás. Jako peer-to-peer platforma pro půjčování peněz, Zonky propojuje lidi, kteří hledají úvěry s těmi, kteří chtějí své peníze půjčovat. Připojte se k více než 94 000 klientů, kteří si na Zonky...

 • 11.04.2023 13:54

  Zonky snižuje minimální výši půjčky na 5 tisíc Kč - pomůže řešit nutné výdaje efektivně a férově

  Zonky snížilo minimální výši půjčky z 20 tisíc na 5 tisíc korun. Tímto krokem chce pomoci klientům řešit nutné výdaje, na které nemají dostatek finančních prostředků, jako například výměnu domácích spotřebičů nebo nedoplatky za energie. Změna minimální výše půjčky však neovlivňuje ostatní parametry...

 • 03.03.2023 12:39

  Jak vtipně darovat peníze: 18 tipů

  Pokud hledáte originální způsob, jak darovat peníze, máme pro vás několik skvělých tipů. Darování peněz nemusí být nudné a stereotypní, naopak, může být velmi zábavné a originální. Věnovat peníze jako dárek může být někdy složité a bez nápadu. Obdarování svých blízkých nebo známých penězi je však...

 

Najdete nás na sítích...

 Pujcek.cz na YouTube.com  Pujcek.cz na Facebooku  Pujcek.cz na Twitter

QR kód Pujcek.cz - Porovnání půjček online

ČNB: Regulované subjekty

telefon: 910 120 922
(telefonické spojení neslouží pro sjednávání ani dotazy k produktům)
 
Srovnávání půjček online:
Po—pá: Otevřeno 24 hodin
So—ne: Otevřeno 24 hodin
Svátky: Otevřeno 24 hodin

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 909

Dbáme na Vaši bezpečnost

Zabezpečení DNSSEC SSL certyfikace Let´s Encrypt GDPR - zabezpečení osobních údajů

© 2012-2023 Všechna práva vyhrazena. Stránky obsahují reklamní sdělení. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost informací u poskytovatelů. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode