3 mýty, které vám pomohou měsíčně ušetřit

16.10.2018 06:43

Co pomůže ušetřit na půjčce

Téměř polovina obyvatel České republiky má půjčku. V posledních letech postupně klesala výše úrokové sazby, a tak je dobré oprášit smlouvu a podívat se na možnost refinancování. Je to jednoduché. Hlavně neposlouchejte rady starých bankéřů, kteří když ušetříte, nevydělají.

Každá půjčka není výhodná, to ví každý. Proto stále více lidí refinancuje staré úvěry. Důvod je jednoduchý. Snaha ušetřit. Díky refinancováním totiž můžete ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně. V bance vám sice řeknou jednu věc, ale následně třeba od přátel zjistíte, že je to trochu jinak. Kde se skrývá pravda?

Anna Bláhová, šéfka péče o zákazníky na Zonky, se s refinancováním setkává denodenně, a tak připravila seznam největších mýtů, které se kolem refinancování tradují.

 

1) „Najít banku nebo nebankovní společnost je složité. Musíte oběhnout všechny poskytovatele a následně porovnávat.“

Tento mýtus je dávno přežitý. Téměř každý má internet – alespoň vy určitě, když jste našli tento článek – a tak stačí využít srovnávačů, díky kterým z pohodlí domova během chvilky zjistíte, vše potřebné.

Aby se vám refinancování vyplatilo, vždy se podívejte na jedno důležité číslo, které je označené RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Právě RPSN ukazuje, kolik celkem zaplatíte. Dále by vás mělo zajímat, kolik budete měsíčně splácet. Někteří poskytovatelé nabízí možnost, kdy si sami nastavíte, kolik budete měsíčně splácet.

 

2) Všude je skoro stejné, nemá cenu se kvůli pár ušetřeným korunám honit.“

Kdyby to tak bylo, bylo by tolik institucí, které půjčují? Ne. Je třeba si jen dávat pozor a neskočit na první nabídku. Vždy kontrolujte výše uvedené RPSN.

Pokud vám někdo nabízí možnost předčasného splacení půjčky zdarma, je to také obrovský bonus, který je třeba brát v potaz při rozhodování. Každému vyhovuje něco jiného, proto je dobré najít si přesně to, co vyhovuje vám osobně.

 

3) „Vyřízení nové půjčky je složité. Je kolem toho spoustu papírování, které zabere hodně času.“

Žádné papíry vás při vyřizování refinancování nezasypou. Papírování totiž dávno vyšlo z módy. Půjčku už dnes můžete zařídit online, a tak vám obvykle stačí jen vaše doklady a bankovní výpisy. Abyste mohli začít šetřit na splátkách vám tak stačí pár minut.

Dejte si však pozor, stejně jako při podpisu jakékoliv smlouvy, na skryté poplatky a další služby, které by pro vás byly povinné. Těmi nejznámějšími jsou např. povinné poplatky za pojištění půjčky, její zřízení nebo také za poskytnutí výpisů z půjčky, třeba i skrze SMS.

Zajímejte se o své peníze a udělejte si ve svých výdajích pořádek. Možná vás překvapí, kolik jste dosud platili zbytečně navíc.

Zpět

Anketa

Uvažujete o refinancování stávajících půjček?

Celkový počet hlasů: 89

Články

 

Najdete nás na sítích...

 Pujcek.cz na YouTube.com  Pujcek.cz na Facebooku  Pujcek.cz na Twitter

QR kód Pujcek.cz - Porovnání půjček online

ČNB: Regulované subjekty

telefon: 910 120 922
(telefonické spojení neslouží pro sjednávání ani dotazy k produktům)
 
Srovnávání půjček online:
Po—pá: Otevřeno 24 hodin
So—ne: Otevřeno 24 hodin
Svátky: Otevřeno 24 hodin

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 875

Dbáme na Vaši bezpečnost

Zabezpečení DNSSEC SSL certyfikace Let´s Encrypt GDPR - zabezpečení osobních údajů

© 2012-2023 Všechna práva vyhrazena. Srovnání online půjček na Pujcek.cz. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost přímo u poskytovatele. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode