Půjčky pro nezaměstnané

Nezaměstnaní žadatelé o půjčku mají těžkou situaci. Je málo společností, kteří jim poskytnou běžnou půjčku.

Pokud nemáte zaměstnání, můžete si půjčit zpravidla jen několik tisíc korun. Větší možnosti máte, pokud vlastníte nemovitost a jste ochotni jí ručit (dát do zástavy). V takovém případě můžete získat až několik milionů korun (záleží na odhadu dané nemovitosti). 

Jsteli nezaměstnaní a nemáte žádné pořádné příjmy, kterými můžete pokrývat splátky, větší sumy si nepůjčujte. Riziko může být velké a nepříjemnosti s následným dluhem ještě větší. Půjčujte si zodpovědně!

Porovnat půjčky online

Půjčky bez potvrzení o příjmu pro nezaměstnané, důchodce a studenty

Pokud jste nezaměstnaní a nemáte tedy žádný příjem, kterým byste mohli prokázat v bance nebo podobném finančním ústavu svoji schopnost splácet úvěr, o který si potřebujete zažádat, ale přesto nutně potřebujete půjčit peníze na cokoli, pravděpodobným řešením bude vyřízení půjčky bez potvrzení o příjmu

Tomuto druhu půjček, při jehož vyřizování po vás poskytovatel nebude chtít žádné potvrzení o stálém příjmu, se také říká půjčky pro nezaměstnané

Když jste nezaměstnaní, peníze ubývají a vy přitom máte pocit, že všude kolem vás stojí lidé s nataženýma rukama a říkají: „Zaplať!“. Půjčka bez potvrzení o příjmu vám může poskytnout potřebnou finanční injekci. Většinou vám tento druh půjčky firma vystaví bez nahlížení do registru dlužníků. Půjčka bude ovšem dražší než případný úvěr v bance a také úroky budou pravděpodobně o něco vyšší, právě kvůli nedostatečné záruce o schopnosti splácet. 

Taková půjčka ovšem není vhodná pouze pro nezaměstnané, ale také například pro důchodce nebo studenty. 

Výhoda půjčky bez potvrzení o příjmu

  • nemusíte prokazovat stálý finanční příjem, proto je půjčka vhodná např. pro nezaměstnané, důchodce, ale také třeba ženy na mateřské dovolené
  • Vyřízení a udělení půjčky je velmi rychlé oproti bankovním úvěrům. 
  • Nebude zjišťováno, zda jste zapsáni v registru dlužníků. 
  • Půjčky nejsou účelové, takže peníze můžete použít na cokoliv. 
  • Můžete dokonce zažádat o udělení půjčky přes internet nebo po telefonu. 
  • Při vyřízení menší půjčky obvykle nepotřebujete ani ručitele 

Jaké jsou nevýhody půjček pro nezaměstnané

Zřízení půjčky je většinou dražší než u bankovních úvěrů. Může zde být poměrně vysoký úrok. U půjček od 20 000 Kč musíte ve většině případů ručit majetkem nebo mít ručitele. Celkově jsou půjčky bez potvrzení o příjmu jsou obvykle možné pouze na nižší částky (nejčastěji do 50 000 Kč).

Jak si půjčit jako nezaměstnaný

Existuje několik možností, jak získat půjčku, i když jste nezaměstnaní. Některé banky a nebankovní společnosti poskytují půjčky pro nezaměstnané, ale obvykle s vyššími úroky a poplatky než u půjček pro zaměstnané. Je důležité si uvědomit, že půjčky pro nezaměstnané mohou být riskantnější pro poskytovatele, protože nemají jistotu, že budou splátky půjčky dostávat. Abyste mohli získat půjčku, budete obvykle potřebovat ručitele nebo zástavu nemovitosti.

Některé možnosti půjček pro nezaměstnané:

  • Půjčka od rodiny nebo přátel: Můžete se obrátit na rodinu nebo přátele s žádostí o půjčku. Toto může být dobrá volba, pokud vám nemůžou banky nebo nebankovní společnosti půjčit.

  • Půjčka od společnosti poskytující půjčky pro nezaměstnané: Některé nebankovní společnosti poskytují půjčky pro nezaměstnané, ale obvykle s vyššími úroky a poplatky než u půjček pro zaměstnané.

  • Půjčka od neziskové organizace: Některé neziskové organizace poskytují půjčky pro nezaměstnané, které jsou obvykle levnější než půjčky od bank nebo nebankovních společností.

  • Půjčka od státu nebo obce: Některé státy nebo obce poskytují půjčky pro nezaměstnané, které jsou obvykle levnější než půjčky od bank nebo nebankovních společností.

Je důležité pečlivě zvážit, zda si můžete půjčku dovolit splácet a zda je pro vás půjčka výhodná. Doporučuje se také si pečlivě přečíst podmínky půjčky a zjistit, jaké jsou všechny poplatky spojené s půjčkou. Měli byste také zvážit, zda je pro vás vhodnější získat půjčku od rodiny nebo přátel, nebo zda je pro vás výhodnější získat půjčku od neziskové organizace nebo od státu nebo obce.

Je také důležité zvážit, zda je pro vás výhodné získat půjčku pro nezaměstnané od nebankovní společnosti. Tyto půjčky mohou být sice dostupnější než půjčky od bank, ale obvykle jsou spojené s vyššími úroky a poplatky, takže mohou být pro vás méně výhodné.

Pokud se rozhodnete získat půjčku pro nezaměstnané, je důležité mít dobrý finanční plán a zvážit, zda si můžete půjčku dovolit splácet. Měli byste také zvážit, zda je pro vás výhodné získat půjčku od nebankovní společnosti, nebo zda je pro vás výhodnější získat půjčku od rodiny nebo přátel nebo od neziskové organizace nebo od státu nebo obce.

 

Najdete nás na sítích...

 Pujcek.cz na YouTube.com  Pujcek.cz na Facebooku  Pujcek.cz na Twitter

QR kód Pujcek.cz - Porovnání půjček online

ČNB: Regulované subjekty

telefon: 910 120 922
(telefonické spojení neslouží pro sjednávání ani dotazy k produktům)
 
Srovnávání půjček online:
Po—pá: Otevřeno 24 hodin
So—ne: Otevřeno 24 hodin
Svátky: Otevřeno 24 hodin

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 909

Dbáme na Vaši bezpečnost

Zabezpečení DNSSEC SSL certyfikace Let´s Encrypt GDPR - zabezpečení osobních údajů

© 2012-2023 Všechna práva vyhrazena. Stránky obsahují reklamní sdělení. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost informací u poskytovatelů. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode