Půjčky pro důchodce

Půjčky pro důchodce

Seniorům banky nerady půjčují. Představují pro ně vyšší riziko, než zaměstnanec či podnikatel v produktivním věku. Důchodci a osoby starší 60 let, tak často využívají nebankovní půjčky.

Určitě o bankovní půjčku zkuste zažádat, protože Vaše situace nemusí být riskatní, oproti třeba jiným žadatelům v seniorském věku. Ne vždy znamená půjčka od banky, nižší úrok. Nabídky půjček si porovnejte, protože můžete narazit na některé nabídky, které mají i nižší úroky, než banky nebo pokud chcete malou půjčku na vykrytí nějakého krátkého výpadku v rozpočtu, zkuste nabídku 1. půjčky zdarma o různých poskytovatelů.

Porovnat půjčky online

Půjčky pro důchodce se stávají čím dál tím oblíbenějším řešením pro lidi, kteří se dostali do finanční tísně po odchodu do důchodu. I když senioři většinou nemají příjmy z práce, mohou si v bance nebo u nebankovní společnosti zažádat o půjčku, která jim může pomoci s různými výdaji.

 

Kdo může o půjčku pro důchodce požádat?

Tyto půjčky jsou určené pro lidi, kteří jsou v důchodovém věku a pobírají penzi. Věk pro nárok na důchod se liší podle toho, jak dlouho jste odpracovali a jaká je vaše pohlaví. Pro muže je většinou nárok na důchod po dovršení 65 let, pro ženy po dovršení 62 let. Některé banky a nebankovní společnosti mohou mít stanovenou minimální věkovou hranici, například 60 nebo 65 let.

 

Proč si důchodci půjčují peníze?

Důchodci si mohou půjčit peníze z různých důvodů. Například mohou potřebovat půjčit peníze na opravu auta nebo na rekonstrukci bytu, mohou chtít vycestovat na dovolenou nebo se podívat na děti či vnoučata, nebo mohou potřebovat peníze na léčbu nebo na nákup zdravotních pomůcek. Někteří důchodci si mohou půjčit peníze také kvůli tomu, že jejich penze nestačí na pokrytí všech výdajů a potřebují finanční pomoc, aby mohli zaplatit například nájem nebo energie. V tomto případě by však to nemělo nikdy být v dlouhodobém hledisku, v opačném případě je potřeba konzultace s odborníky (např. financnitisen.cz)

 

Jak si důchodce může půjčit peníze?

Důchodce si může půjčit peníze v bance nebo u nebankovní společnosti. V obou případech je nutné podat žádost o půjčku a předložit potřebné dokumenty, jako je například občanský průkaz nebo výpis z účtu. V případě půjčky v bance je nutné navíc splnit podmínky dané banky, například mít u ní otevřený účet nebo mít sjednané pojištění.

 

Výhody

Mohou být pro někoho výhodné zejména kvůli tomu, že jim umožní získat peníze rychle a bez zbytečného čekání. Důchodci navíc mohou získat půjčku i v případě, že nemají pravidelný příjem z práce nebo když jsou v registru dlužníků

 

Nevýhody

Mohou být nevýhodné třeba kvůli vysokým úrokům a poplatkům, které jsou s nimi spojené. Důchodci navíc často nemají pravidelný příjem a mohou mít tedy problém splácet půjčku včas a bez problémů. Někdy mají i komplikované podmínky a mohou být pro někoho složité je pochopit - často se jedná o specifická rizika, spojená s onemocněním či dokonce smrtí. K tomu všemu poskytovatelé přistupují a zohledňují to ve svých nabídkách.

Závěrem lze říci, že půjčky pro seniory mohou být pro někoho výhodnou cestou, jak získat peníze v případě potřeby, ale je důležité si je dobře promyslet a zvážit všechna pro a proti, abyste se vyhnuli problémům s jejich splácením. Předtím, než si půjčíte peníze, se proto vždy poraďte s finančním poradcem nebo si pečlivě prostudujte podmínky dané půjčky. Mějte také na paměti, že půjčky jsou určené k krátkodobému řešení finančních problémů a neměly by být vnímány jako trvalé zdroje příjmů.

 

Najdete nás na sítích...

 Pujcek.cz na YouTube.com  Pujcek.cz na Facebooku  Pujcek.cz na Twitter

QR kód Pujcek.cz - Porovnání půjček online

ČNB: Regulované subjekty

telefon: 910 120 922
(telefonické spojení neslouží pro sjednávání ani dotazy k produktům)
 
Srovnávání půjček online:
Po—pá: Otevřeno 24 hodin
So—ne: Otevřeno 24 hodin
Svátky: Otevřeno 24 hodin

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 909

Dbáme na Vaši bezpečnost

Zabezpečení DNSSEC SSL certyfikace Let´s Encrypt GDPR - zabezpečení osobních údajů

© 2012-2023 Všechna práva vyhrazena. Stránky obsahují reklamní sdělení. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost informací u poskytovatelů. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode