4 způsoby, jak zaplatit za svatbu

06.06.2021 11:12

Kde a jak sehnat peníze na svatbu

Vaše svatba bude úžasný, ale drahý den. Správná volba způsobu úhrady za tento velký den vám může pomoci nepřekročit stavený rozpočet.

Není žádným tajemstvím, že každý chce, aby byl jeho svatební den nezapomenutelný. Bohužel to často znamená, že svatba je drahá záležitost. To však neznamená, že nemůžete mít svatbu, o jaké jste vždycky snili.

Existuje mnoho způsobů, jak svatbu financovat, a proto je třeba mít jasný plán, kolik by vaše svatba mohla stát a jak ji můžete zaplatit. Kde a jak tedy sehnat peníze na svatbu? 

 

Použijte své úspory

Pokud máte stranou slušnou částku, může to být nejlevnější varianta, protože vám nebudou účtovány úroky za půjčku.

Než se však rozhodnete vyčerpat své úspory, položte si tyto otázky:

 • Šetříte na vklad na bydlení? Pokud šetříte na nové bydlení, zvažte, zda si peníze ponechat, protože na zálohu nelze použít půjčku ani kreditní kartu.
 • Jakou máte úrokovou sazbu na spoření? Pokud si můžete půjčit bezúročně, možná bude lepší nechat úspory úročit.

Pokud plánujete svůj svatební den několik let dopředu, můžete mít čas stanovit si rozpočet a našetřit dost peněz, abyste ho mohli zaplatit, aniž byste si půjčili jedinou korunu.

Pokud nemáte našetřené žádné peníze, existují i jiné způsoby, jak svatbu zaplatit.

 

Použijte kreditní kartu

Kreditní karta může být cenově dostupným způsobem, jak si půjčit peníze, které potřebujete na zaplacení svatby, pokud jste rozumní.

Rozložte si náklady a neplaťte žádné úroky

Kreditní karty s 0% úrokem na nákup vám umožní utrácet bez placení úroků po určitý počet měsíců.

Například karta s bezúročným obdobím 28 měsíců znamená, že vám po tuto dobu nebudou účtovány žádné úroky za nic, co si koupíte, pokud splníte podmínky karty.

To znamená, že si můžete náklady rozložit na bezúročné období, a pokud zůstatek splatíte před uplynutím období, můžete si půjčit bezúročně.

Tento typ karty vám však může být schválen pouze v případě, že máte dobrou úvěrovou historii, a úvěrový limit, který vám bude nabídnut, nemusí pokrýt všechny vaše svatební náklady.

Zde se dozvíte, jak používat kreditní kartu, abyste mohli splácet bezúročně

 

Získejte odměny z karty

Pokud se vám podařilo našetřit peníze, které potřebujete na zaplacení svatby, může být nákup všeho pomocí kreditní karty s odměnami skvělým způsobem, jak získat další výhody.

Pokud každý měsíc uhradíte celý zůstatek ze svých úspor, můžete získat cashback, letecké míle nebo jiné odměny, aniž byste platili úroky.

Pokud však zůstatek nedokážete splatit, mohly by vás naúčtované úroky stát více než výhody, které za ně získáte.

V posledních letech se však karty, které poskytují odměny z objemu plateb, rychle z českého trhu vytracují. Dnes je tato výhoda dostupná především pro jedince, kteří ještě mají např. karty od bývalé Citi banky apod. Ale stále se dají sehnat (už ne tak výhodně) třeba u RB nebo Monety.

 

Získejte osobní půjčku

Může to být drahý způsob, jak zaplatit za svatbu, ale může pokrýt všechny vaše náklady a umožní vám splácet je v měsíčních splátkách.

S osobní půjčkou si můžete půjčit až milion korun na dobu jednoho až sedmi let, přičemž některé půjčky jsou dostupné s úrokovou sazbou nižší než 3 %.

Roční procentní sazba nákladů (RPSN) je úrok, který zaplatíte z celkové hodnoty půjčky. Čím nižší je tedy RPSN, tím nižší úrok zaplatíte za to, co si půjčíte.

Půjčku byste si měli vzít pouze v případě, že nemáte dostatek úspor na pokrytí nákladů nebo nemůžete získat kreditní kartu s 0% nákupní sazbou a dostatečně velkým zůstatkem. 

Pro volbu osobní půjčky je určitě nejvhodnější požádat u banky - např. online půjčka od České spořitelny, která má dobré podmínky a umí se flexibilně nastavit potřebám žadatele.

 

Získejte pomoc od přátel a rodiny

Pokud máte štěstí a máte rodinu a přátele, kteří jsou ochotni vám s náklady na svatbu pomoci, může vám to ulehčit situaci.

Tradičně hradí účet rodina nevěsty, ale v dnešní době je většinou na vás, abyste pokryli většinu nákladů. 

Vždy dbejte na to, abyste zbytečně neutráceli a nezvyšovali svůj dluh. Své ušetřené peníze můžete použít i na jiné věci.

Zpět

Články

 • 02.05.2023 17:24

  Ušetřete s půjčkou od lidí jako více než 94 000 klientů Zonky

  Pokud hledáte rychlé a snadné řešení financování svých potřeb, může být Zonky tou správnou volbou pro vás. Jako peer-to-peer platforma pro půjčování peněz, Zonky propojuje lidi, kteří hledají úvěry s těmi, kteří chtějí své peníze půjčovat. Připojte se k více než 94 000 klientů, kteří si na Zonky...

 • 11.04.2023 13:54

  Zonky snižuje minimální výši půjčky na 5 tisíc Kč - pomůže řešit nutné výdaje efektivně a férově

  Zonky snížilo minimální výši půjčky z 20 tisíc na 5 tisíc korun. Tímto krokem chce pomoci klientům řešit nutné výdaje, na které nemají dostatek finančních prostředků, jako například výměnu domácích spotřebičů nebo nedoplatky za energie. Změna minimální výše půjčky však neovlivňuje ostatní parametry...

 • 03.03.2023 12:39

  Jak vtipně darovat peníze: 18 tipů

  Pokud hledáte originální způsob, jak darovat peníze, máme pro vás několik skvělých tipů. Darování peněz nemusí být nudné a stereotypní, naopak, může být velmi zábavné a originální. Věnovat peníze jako dárek může být někdy složité a bez nápadu. Obdarování svých blízkých nebo známých penězi je však...

 

Najdete nás na sítích...

 Pujcek.cz na YouTube.com  Pujcek.cz na Facebooku  Pujcek.cz na Twitter

QR kód Pujcek.cz - Porovnání půjček online

ČNB: Regulované subjekty

telefon: 910 120 922
(telefonické spojení neslouží pro sjednávání ani dotazy k produktům)
 
Srovnávání půjček online:
Po—pá: Otevřeno 24 hodin
So—ne: Otevřeno 24 hodin
Svátky: Otevřeno 24 hodin

Anketa

Půjčíte si online?

Celkový počet hlasů: 909

Dbáme na Vaši bezpečnost

Zabezpečení DNSSEC SSL certyfikace Let´s Encrypt GDPR - zabezpečení osobních údajů

© 2012-2023 Všechna práva vyhrazena. Stránky obsahují reklamní sdělení. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává žádný z produktů. Vždy zkontrolujte aktuálnost informací u poskytovatelů. Využíváme cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode